Norite daugiau sužinoti apie mūsų paslaugas? Susisiekime!

Dizainas

Kaip rasti grafikos dizainerį savo mažam verslui?

Šiuolaikinės įmonės vis geriau supranta grafikos dizaino naudą verslui ir stengiasi atrasti kompetentingus dizainerius. Galime pamiršti laikus, kuomet kelios brošiūros ir vidutiniškas tinklalapis galėjo atkreipti vartotojų dėmesį, nes šiais laikais tik profesionali ir įtaigi dizaino strategija padeda įmonei augti ir pritraukti naujų vartotojų. Netikite? Neseniai atlikti tyrimai rodo, jog net 60.8% marketingo srities ekspertų pripažįsta, kad vaizdiniai ir grafika yra tiesus kelias į sėkmingą įmonės reklamą. Tačiau tam reikia patyrusių grafikos dizainerių, o juos ne taip paprasta rasti.

Grafikos dizainas reikalauja išskirtinio preciziškumo ir įgūdžių, tad jei jūsų įmonė ieško žmogaus, kuris galėtų sukurti daugiau nei kelis Facebook skelbimus, verta skirti laiko patyrusio profesionalo paieškoms. Geros naujienos - šiais laikais pasiūla atitinka paklausą - be jokio vargo rasite šimtus kūrėjų, siūlančių savo paslaugas. Tačiau valdant mažą įmonę iškyla tam tikrų kliūčių. Sunkiau rasti tinkamą alternatyvą, kuri ne tik pateisintų lūkesčius, bet ir atitiktų turimą biudžetą. Šiame straipsnyje aptarsime būdus, kaip išsirinkti patyrusį grafikos dizainerį, turint smulkų verslą.

Kaip rasti kompetentingą dizainerį?

Administruojant smulkų verslą sudėtinga skirti papildomų lėšų profesionaliems dizaino darbams, tad daugelis įmonių imasi kurti projektus patys arba pasitelkia pigią laisvai samdomų darbuotojų (freelance) pagalbą. Tačiau ribotas biudžetas neturėtų tapti kliūtimi renkantis grafikos dizaino paslaugas. Kad to išvengtumėte, pateikiame trumpą galimų pasirinkimų apžvalgą.

Agentūra

Dažniausiai agentūrų paslaugas renkasi didelės įmonės ir nors šis būdas kainuoja daugiau, neturėtumėte jo visiškai atmesti. Pasamdžius agentūrą, galite tikėtis aukštos kokybės darbų ir galiausiai sutaupyti pinigų, kurie būtų iššvaistyti renkantis iš mažai apmokamų darbuotojų. Be viso to, daugelis agentūrų pasirūpina ne tik dizaino darbais, bet ir kitomis marketingo užduotimis, tad vienu šūviu nušaunate du (o gal ir daugiau) zuikius.

Keli agentūrų pranašumai: jose dirbantys darbuotojai turi ilgametę patirtį, leidžiančią jiems suprasti ir įvykdyti projektą nuo idėjos užmezgimo iki įgyvendinimo. Taip ne tik darbai atrodys profesionaliai, bet gausite ir papildomos naudos, kaip pardavimų ir prekės ženklo žinomumo augimas. Tačiau verta nepamiršti, jog agentūroms trūksta lankstumo, o norint atlikti smulkius pakeitimus, darbas gali užsitęsti net kelias dienas. Taip pat verta paminėti, agentūros dažniausiai yra brangesnis pasirinkimas ir smulkiam verslui ne visada įkandamos.

Laisvai samdomi darbuotojai

Daugeliu atvejų įmonės samdo freelance darbuotojus, nes jų paslaugos yra pigesnės, tačiau kuomet tenka rasti tinkamą profesionalą, iššvaistoma daug daugiau pinigų. Įmonės susiduria su nepatyrusiais dizaineriais ir apgavikais. Laisvai samdomas grafikos dizaineris galbūt neatrodo kaip tinkamiausias pasirinkimas augančiai įmonei, tačiau šio varianto nevertėtų iškart atmesti.

Nepaisant kai kurių minusų, laisvai samdomi darbuotojai turi ir privalumų. Freelance darbas yra lankstesnis nei agentūrų, nes daugelis šio tipo dizainerių lengviau prisitaiko prie įmonės tvarkaraščio ir poreikių. Be to, jei radote tinkamą dizainerį, tiesioginė komunikacija yra daug efektyvesnė valdant projektus.

Etatinis darbuotojas

Lietuvos grafinio dizaino asociacija (LGDA) atliktame tyrime teigia, jog pilnu etatu įmonėje dirbantis grafikos dizaineris atskaičius mokesčius uždirba beveik 900 eurų per mėnesį, papildomai darbdavys moka sveikatos apsaugos mokesčius ir suteikia kitas socialines garantijas. Tačiau tik nedaugeliui įmonių reikia pilnu etatu dirbančio žmogaus turimiems grafikos dizaino projektams. Žinoma, tai puikus pasirinkimas, nes įmonėje dirbantis ekspertas gerai išmano kompanijos poreikius ir gali tiesiogiai bendrauti su projektų vadovais.

Tačiau tuo pačiu, pasirinkus vidaus darbuotoją, įmonė išleidžia daugiau pinigų nei iš tiesų yra darbo. Tad jei jau dabar turite ribotą biudžetą, galbūt pilnu etatu dirbantis grafikos dizaineris nėra geriausias pasirinkimas.

Pasidarykite patys

Galbūt jūsų įmonei tikrai sudėtinga su pinigais, bet jei nesate profesionalus grafikos dizaineris, daryti pačiam nėra puikiausia idėja. Žinoma, dalis šio darbo apsiriboja smulkiomis, daug įgūdžių nereikalaujančiomis užduotimis, bet kad ir kaip bebūtų, turite stengtis verslą pristatyti profesionaliai. Buvusiame straipsnyje diskutavome, jog vartotojai susikuria asociacijas su verslu, tikime, jog nieks nenori sieti savo įmonės su netikusiais dizaino darbais. Tad nesvarbu, kaip viliojančiai atrodo galimybė sutaupyti, atminkite - šykštus moka du kartus.

Grafikos dizaino darbų prenumerata

Ieškantiems aukso vidurio, siūlome prenumeratos principu pagrįstas grafikos dizaino paslaugas. Ši paslauga puikiai tinka tiek smulkiam verslui, tiek didesnėms įmonėms. Mes siūlome skirtingus planus, kurie suteiks lankstumo renkantis, kas geriausiai tinka jūsų verslui. Mūsų įmonėje dirba tik patyrę grafikos dizaineriai, tad galite tikėtis ne tik jūsų verslui įkandamų kainų, bet ir kokybiškai atliktų projektų. Be to, visos užduotys atliekamos naudojantis sistema, tad būsite garantuoti, jog gausite užsakytą darbą laiku, o projektų kokybė bus prižiūrima mūsų specialistų.

Nesvarbu, didelis ar mažas verslas, jam būtina įtaigi dizaino strategija. Šaunu, jog galite rinktis iš daugybės skirtingų variantų, tačiau ne paslaptis, jog smulkesnėms įmonėms yra sudėtingiau rasti profesionalius darbuotojus, telpančius į nustatyto biudžeto ribas. Mes rekomenduojame skirti užtektinai laiko pasveriant išvardintų variantų privalumus ir trūkumus. Taip rasite vieną, kuris atneš ilgalaikės naudos ir padės jūsų verslui pasiekti naujas aukštumas.

Naudodamasis šiuo puslapiu sutinku su duomenų apsaugos ir privatumo taisyklėmis