Norite daugiau sužinoti apie mūsų paslaugas? Susisiekime!

Patarimai

Grafikos dizainas. Kaip tinkamai komunikuoti norimą idėją dizaineriui?

Vis daugiau įmonių vietoj to, kad samdytų nuolatinius darbuotojus, renkasi užsakomuosius grafikos dizaino darbus. Taip sutaupoma pinigų ir galima gauti unikalų, nuo įmonės veiklos nepriklausomą, žvilgsnį į projektą. Tačiau tos pačios įmonės dažnai susiduria su komunikacijos spragomis - taip nukenčia ne tik kūrybiniai projektai, bet ir yra švaistomi įmonės resursai. Jei esate bandę užsakyti grafikos dizaino darbus, turbūt esate susidūrę su nesibaigiančiais redagavimo darbais ir rezultatais, kurie toli gražu neatitinka jūsų pirminio sumanymo.

Be jokios abejonės, grafikos dizainas yra nepakeičiama marketingo ir kūrybinių projektų dalis. Anot 99designs, net 80% smulkaus verslo savininkų pritaria, jog grafikos dizainas yra labai svarbi verslo sėkmės dalis. Kokybiškai atliktas dizainas komunikuoja su auditorija, pristato jūsų prekės ženklą ir padeda ištransliuoti verslo žinutę. Tačiau, jei dizainas nekokybiškai paruoštas ar neatitinka lūkesčių, tuomet prarandama dalis verslo plėtros galimybių. Bet prieš puolant ieškoti pilnu etatu dirbančių dizainerių, susipažinkite su keliais komunikacijos triukais, kaip tikslingai išsakyti savo lūkesčius.

Komunikacijos su dizaineriu stilius priklauso nuo to, kokią paslaugos rūšį renkatės. Doctor Idea paruošė gidą apie tai, kaip rasti tinkamą dizainerį jūsų verslui. Pavyzdžiui, renkantis laisvai samdomą specialistą komunikacija yra greitesnė ir labiau personalizuota, kai tuo tarpu bendravimas su agentūra gali užtrukti ilgiau. Vienu ar kitu atveju pateikiame kelis patarimus, kaip pagerinti komunikaciją ir užtikrinti, kad jūsų idėja būtų įgyvendinta nepriekaištingai.

SKAITYKITE DAUGIAU: STIPRUS GRAFIKOS DIZAINAS - TIESUS KELIAS Į SĖKMINGĄ VERSLĄ

Paruoškite klausimus, bet pirmiausia juos atsakykite patys

Žmogus, nepriklausantis jūsų komandai, negali numanyti jūsų verslo tikslų ir tikslinės auditorijos, ypač net jei jūs patys nesate to apsibrėžę. Dėl to itin svarbu užduoti teisingus klausimus ir patiems juos atsakyti prieš siunčiant kūrybininkui. Net jei ir ieškote dizainerio smulkiai užduočiai, turėtumėte žinoti:

  • Kas yra jūsų tikslinė auditorija?
  • Kokią žinutę siunčia jūsų prekės ženklas?
  • Ką norite pasiekti šiuo projektu?
  • Kur baigtas darbas bus publikuojamas? Ar bus publikuojamas skirtingose platformose?

Grafikos dizainas, tai ne tik spalvų ir formų parinkimas, tai komunikacijos būdas. Tad, jei parinktos spalvos ir formos nieko nesako, tuomet sunku pasiekti aukštų rezultatų.

komunikacija su grafikos dizaineriu

Suteikite kuo daugiau informacijos

Dizainerio darbas nėra nuspėti, ką turite galvoje. Suteikdami papildomos informacijos ir apsčiai detalių, sutaupysite tiek laiko, tiek papildomų išlaidų, skirtų darbų taisymui. Supažindinkite grafikos dizainerį su prekės ženklo stiliaus gairėmis ir taisyklėmis, detaliai nupasakokite ko tikitės ir pristatykite bendrą marketingo strategiją. Kadangi grafikos dizainas yra dalis bendros kūrybinės kampanijos, dizaineriai, su kuriais dirbate, turėtų ją irgi žinoti. Taip jie lengviau suvoks, kaip projektas gali atspindėti kampaniją ir papildyti ją.

Žinoma, svarbu nepamiršti pavyzdžių - taip tiksliau perteikiama siekiamos vizijos idėja dizaineriui. Tai nereiškia, kad remdamiesi kitų bendrovių darbais, juos kopijuojate, priešingai - geri pavyzdžiai gali suteikti naują perspektyvą jūsų turimai idėjai ir ją patobulinti.

Sutarkite dėl pristatymo termino ir būkite pasiekiami

Kalbant apie darbų terminus, verta atminti, jog projektas nesibaigia ties pirmuoju jo pristatymu. Labai retai, kuomet dizainas iš pirmo karto atitinka lūkesčius ir nereikalauja taisymo. Tačiau redagavimas nereiškia, kad bendravimas nebuvo tikslingas ar dizaineris nėra profesionalus. Pirmi bandymai yra skirti galimybių ir spragų apžvalgai ir tolimesnių tikslų nustatymui. Tad skirkite laiko ne tik pirmo projekto pristatymui, bet ir redagavimo darbams, taip be streso paruošite kokybišką darbą ir nepaliksite klaidų.

Be to, svarbu, kad dizaineris visuomet galėtų pasiekti atsakingus asmenis, kurie galėtų atsakyti į iškilusius klausimus. Kuo daugiau klausimų, tuo geriau - taip grafikos dizaineris iš anksto išsiaiškina visus netikslumus ir sutaupo laiko redagavimo darbams. Kitu atveju, jei esate sunkiai pasiekiami, dizaineris gali nelaukti ir tęsti darbą neišsiaiškinęs netikslumų, taip padidinant klaidų tikimybę.

Išvenkite micro valdymo

Micro valdymas (angl. micromanagement) yra ydingas kūrybiškumui ir produktyvumui, tad jei samdote profesionalus atlikti grafikos dizaino darbus, turite jais pasitikėti. Dažnai projektų vadovai ir įmonių savininkai siekia suvaldyti kiekvieną operaciją įmonės viduje. Tačiau tai nėra geriausia praktika ir svarbu suprasti, kad pasitikėdami vien savimi toli nenukeliausite, dėl to ir samdote ekspertus.

Kritiniai komentarai yra būtini užtikrinti nepriekaištingą darbą, bet kuomet pradedama leistis į smulkiausias detales apie kiekvieną milimetrą, tonu tamsesnį atspalvį ar šiek tiek labiau į dešinę pakrypusį šriftą - tai micro valdymas. Samdomi darbuotojai yra pasiruošę ir turi patirties dirbdami savo sferoje. Suteikiant jiems lankstumo, tuo pačiu ne tik parodote pagarbą jų patirčiai, bet ir skatinate kūrybiškumą.

darbas su dizaineriu

Pastabas siųskite vienu kartu

Patarimas, norint sutaupyti išlaidų ir laiko, skirtų darbų peržiūrai ir redagavimui. Gavus pirmą darbo variantą, svarbu surašyti visus komentarus ir pastabas bei paaiškinti, kodėl būtent taip nusprendėte. Išsamus elektroninis laiškas, o jei reikia ir skambutis ar susitikimas, paspartina darbus ir suteikia daugiau aiškumo dizaineriui. Vienam pakeitimui gali prireikti visiškai kitokio darbo pateikimo, bet jei dizaineris suvokia, ko iš jo reikalaujama, jis gali geriau pritaikyti visus pakeitimus.

Kūrybiniai projektai reikalauja daug kantrybės ir dėmesio. Nesvarbu, dirbate su agentūromis ar laisvai samdomais specialistais, skirkite užtektinai laiko jų supažindinimui su įmonės siekiais, tiksline auditorija ir jūsų pačių lūkesčiais. Na, o jei norite sutaupyti laiko ir išlaidų - rinkitės Doctor Idea. Mes siūlome prenumeratos principu pagrįstas grafikos dizaino paslaugas, tad patys galite išsirinkti kas geriausiai tinka jūsų projektui. Pasirinkę skirtingus planus, gausite skirtingą kiekį darbų kūrimui ir taisymui skirtų valandų. Užsukite į Doctor Idea planų skiltį ir atraskite, kaip galite patobulinti savo įmonės grafikos dizaino darbus.

Naudodamasis šiuo puslapiu sutinku su duomenų apsaugos ir privatumo taisyklėmis