Norite daugiau sužinoti apie mūsų paslaugas? Susisiekime!

Patarimai

Darbas su freelanceriu: pliusai ir minusai

Dar visai neseniai visuomenės nesuprasti, šiandien freelanceriai yra laikomi ateities specialybe. Nuo rinkodaros konsultantų ar grafikos dizainerių, iki programuotojų ir rašytojų – kiekvienas gali būti pats sau bosas, atsakingas už savo darbo vietą. Gali dirbti kur tik panorėjęs ir neturi klausyti nuolat pirštu badančio, užduotis „numetinėjančio“ vadovo – skamba kaip tikra svajonė. Tačiau kokia situacija kitoje barikadų pusėje? Ar darbas su freelanceriais – vien vaivorykštės ir vienaragiai?

Darbo su freelanceriais pliusai

Patraukli kaina. Versle dažnai pasitaiko užduočių, kurioms nereikalingas nuolatinis darbuotojas, tačiau kažkas jas atlikti turi. Ne paslaptis, kad freelancerių darbo įkainiai yra kur kas mažesni už agentūrų ar bendrovių. Laisvai samdomas specialistas neturi išlaikyti verslo, mokėti atlyginimų ar kurti darbo vietų, todėl rinkoje yra konkurencingesnis ir patrauklesnis variantas mažoms bei vidutinėms įmonėms, neturinčioms didelių biudžetų.

Greičiau atliekamos užduotys. Įmonėse ir agentūrose užduočių atlikimo grandinė gali būti labai ilga. Kadangi jose teikiamos plataus profilio paslaugos, su klientais bendrauja projektų vadovai ir asistentai, kurie darbus perduoda specialistams ar dar blogiau – trečiosioms šalims. Taip net paprastos užduotys gali būti atliekamos savaitėmis, mėnesiais. Freelanceriai palaiko tiesioginį kontaktą su klientu ir neturi nustatytų darbo valandų, todėl gali dirbti greičiau bei didesnėmis apimtimis.

Darbo su freelanceriais minusai

Nėra garantijų. Agentūros ir įmonės atsako už savo darbuotojus, o jų komandose yra daugiau nei vienas specialistas, todėl galite būti tikri, kad jūsų darbas bus atliktas iki galo. Tuo tarpu freelanceris yra tik vienas, ir jis turi aiškią savo darbo specifiką. Jei ji nesutampa su kliento poreikiais, nėra jokių garantijų, kad užduotys bus atliktos iki galo ir patenkins jūsų lūkesčius.

Nestabilumas. Kartais freelancerius aplanko kūrybiniai demonai, o už jų pasekmes atsako klientai. Jei freelanceris „užstrigo“ su užduotimi ir negali jos atlikti, dažnu atveju jis sunkiai priims kritiką, jus užgrius pasiteisinimų ir kontrargumentų, lavina, o santykių aiškinimasis ir nesibaigiančios korekcijos tik gaiš jūsų brangų laiką.

Disciplinos trūkumas. Ne visi žmonės turi pakankamai vidinės motyvacijos ir disciplinos, kad galėtų būti freelanceriais. Todėl dažnai pasitaiko atvejų, kai laisvai samdomi specialistai nesilaiko terminų, neatsako į laiškus ir skambučius ar dingsta nepalikdami jokių pėdsakų. Net jei už darbą neatsiskaitėte, jums vis tiek reikės ieškoti kito specialisto ir stipriai vėluosite su užduotimi, tad toks disciplinos trūkumas kainuos daug streso ir papildomų resursų.

Kaip apsisaugoti nuo blogų freelancerių?

Nėra vieningos taisyklės, kuri padėtų išvengti freelancerių sukeliamų problemų, tačiau visuomet galima įjungti papildomus saugiklius. Prieš pradedant dirbti išnagrinėkite darbų portfolio ir pasidarykite bandomąją užduotį – taip įvertinsite, ar judate viena kryptimi. Būtinai pasirašykite paslaugų atlikimo sutartį, kurioje detalizuosite užduotį, jos atlikimo terminus ir kitas svarbias sąlygas. Tai padės apsidrausti nuo galimų ginčų ar nekokybiško darbo.

Na, o jei pavargote nuo bendradarbiavimo su laisvai samdomais grafikos dizaineriais, kiekvienos detalės derinimo ir begalinių korekcijų, už kurias turite mokėti papildomai, jus gali išgelbėti mūsų platforma. Pasirinkę Doctor Idea mėnesinį planą, galėsite užsakyti neribotą kiekį dizaino darbų ir korekcijų, o prie jūsų projektų dirbs skirtingi dizaineriai, kurie specializuojasi konkrečiose srityse.

Naudodamasis šiuo puslapiu sutinku su duomenų apsaugos ir privatumo taisyklėmis